Dojmy Stanislava Vlčka

10. června 2008 v 21:58 |  Rozhovory, zajímavosti,...
10. 6. 2008

Vlček: Překvapilo mě, že jsem nejrychlejší

Bezprostřední dojmy českých fotbalistů z dějiště evropského šampionátu přináší každý den rubrika Můj den na EURO. V pondělí hovořil s redaktory deníku Právo útočník Stanislav Vlček.

"Až od novinářů jsem se dozvěděl, že jsem v zápase se Švýcarskem vyvinul největší rychlost ze všech hráčů na hřišti. Tak aspoň něco… To jsem vůbec netušil a docela mě to překvapilo. Svou rychlost jsem si nikdy neměřil a nijak to ani neprožívám.
To, jestli proti Portugalsku nastoupím v základní sestavě, vůbec neřeším. Záleží, s čím přijde trenér Brückner. On bude sestavu skládat i vzhledem k soupeři, má nějaký záměr a rozhodně nebude posuzovat jen rychlost hráčů.
Že bych mohl nastoupit vpravo a Libor Sionko na levé straně zálohy? Já nevím, jak by to Sionko zvládl, kdyby hrál přes nohu. Já bych nalevo určitě nastoupit nemohl, nikdy jsem to nehrál. A v takovém zápase to asi nepřichází v úvahu.
Víme, že nám herně první zápas nevyšel. Ale když si vezmete, jak velký favorit byli Chorvaté proti Rakušanům a jaké měli ve druhé půli problémy...
Nám všem je jasné, že si už nesmíme dovolit udělat takové chyby jako proti Švýcarům, protože Portugalci by je ztrestali. My do toho utkání nejdeme jako favorité, ale zase máme tři body, což by nás mohlo trošku uklidnit. Věřím, že přechod do útoku a celková kombinace bude lepší než proti Švýcarům. Bylo by fajn, abychom předváděli krásný fotbal, a ještě vyhrávali, ale ono to není snadné.
Chybí tady záložní řada Poborský, Rosický, Nedvěd, Šmicer. Takové čtyři fotbalisty najednou nahradit je strašně těžké. Takže takový útočný fotbal, jaký jsme předváděli v Portugalsku, tady asi hrát nebudeme. Tohle mužstvo má zase jiné přednosti: třeba pracovitost a vůli po vítězství. Věřím, že nás tyhle věci dotáhnou někam daleko."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Který český fotbalista je nejhezčí a zároveň i nejlepší?

Jaromír Blažek 3.2% (8)
Petr Čech 8.8% (22)
Daniel Zítka 3.2% (8)
Zdeněk Grygera 4.8% (12)
Marek Jankulovski 3.6% (9)
Michal Kadlec 3.6% (9)
Radoslav Kováč 3.2% (8)
Zdeněk Pospěch 4.8% (12)
David Rozehnal 2.4% (6)
Tomáš Sivok 4% (10)
Tomáš Ujfaluši 5.6% (14)
Tomáš Galásek 4% (10)
David Jarolím 3.6% (9)
Marek Matějovský 4% (10)
Jaroslav Plašil 3.2% (8)
Jan Polák 4% (10)
Daniel Pudil 4.4% (11)
Libor Sionko 3.6% (9)
Stanislav Vlček 2.8% (7)
Milan Baroš 3.6% (9)
Martin Fenin 4.8% (12)
Jan Koller 3.6% (9)
Václav Svěrkoš 1.6% (4)
Tomáš Rosický 9.6% (24)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama