Rozhodčí: Mejuto González - Jiménez, Guadamuro (všichni Šp.).
ŽK: Contra, D. Niculae, Goian - Sagnol.
Diváci: 30 000.
Rumunsko: Lobont - Contra, Tamas, Goian, Rat - Cocis (63. Codrea), Radoi (90. Dica), Chivu - Nicolita, Mutu (78. M. Niculae) - D. Niculae. Trenér: Piturca.
Francie: Coupet - Sagnol, Thuram, Gallas, Abidal - Ribéry, Toulalan, Makelele, Malouda - Benzema (78. Nasri), Anelka (72. Gomis). Trenér: Domenech
Favorizovaní fotbalisté Francie si v prvním zápase "skupiny smrti" chtěli připsat důležité tři body proti papírově nejslabším Rumunům. Na stadiónu v Curychu ale proti obrannému valu nepředvedli dostatek rychlosti a překvapivá řešení, a tak se museli spokojit s bodem za remízu 0:0. Nečekaná ztráta by je mohla mrzet v konečném účtování skupiny C, v níž jsou ještě giganti Itálie a Nizozemí. Hvězdný útočník Thierry Henry zůstal pouze na lavičce.

Do základní jedenáctky "astrologa" Raymonda Domenecha se překvapivě nedostal hvězdný Thierry Henry, který ale v sezóně pouze paběrkoval v Barceloně. Místo něj se do útoku postavil Čechův spoluhráč z Chelsea Anelka s francouzským supertalentem Karimem Benzemou. Domenechovu protivníkovi Piturcovi spadl velký kámen ze srdce, když poraněný palec na ruce vyléčila gólmanská jednička Lobont.
Úvodní minuty kromě zvýšené aktivity evidentně hodně motivovaných Rumunů nepřinesly vážnější situaci. Emoce vzplály jen po ostrém šlapáku na holeň soupeře v podání Makeleleho. Rozhodčí González nechal Rumunům výhodu a pak už si na karetní ohodnocení ošklivého zákroku nevzpomněl. Vzápětí se rychlou kličkou uvolnil na pravém křídle Ribéry, po jeho centru ale opět potvrdili dominanci urostlí rumunští zadáci.
Ti museli odvracet jeden centr za druhým, protože Francouzi se museli kvůli zhuštěnému obrannému valu prezentovat stylem hry, který bývá vlastní především ostrovním celkům. Ve 33. minutě se po jednom z centrů objevil ve velké šanci Anelka, hlavičkou ale přestřelil břevno. Závěr poločasu patřil, co se územní převahy a držení míče týče, fotbalistům Rumunska. Z optického tlaku ale nic nevytěžili a ještě je před pohromou po nešťastném zásahu spoluhráče musel zachránit Lobont.

Gomis dostal přednost před Henrym

Vůbec poprvé se podařilo Francouzům proniknout do pootevřené obrany po změně stran. Ve 49. minutě prokličkoval až do dobré střelecké pozice Malouda, z níž levačkou jen o centimetry minul roh Lobontovy branky. Na druhé straně měl po faulu na svojí osobu šanci předvést umění obávaný exekutor přímých kopů Mutu, nenašel ale skulinku ve vystavěné zdi. Pověst kanonýra nepotvrdil ani Francouz Benzema, který v dobré pozici našel jen Lobontovu náruč.
Benzema poté přepustil své místo nováčkovi Gomisovi, nejlepší střelec v historii francouzské reprezentace Thierry Henry se tak na trávníku vůbec neobjevil. Uvidíme, zda si jej, přes nepříjemnou bodovou ztrátu s outsiderem skupiny, dovolí Domenech nenasadit i v dalším zápase. V něm musí hráči galského kohouta bezpodmínečně bodovat proti Nizozemí. Rumuni se pokusí rozšířit bodový zisk proti mistrům světa Italům.
Kliknutím obrázek zavřete.Francouz Nicolas Anelka (vlevo) v souboji o míč s Cosminem Controu z Rumunska.
Kliknutím obrázek zavřete.Útočník Adrian Mutu z Rumunska v hlavičkovém souboji s Francouzem Toulalanem.
Kliknutím obrázek zavřete.Willy Sagnol z Francie (vlevo) si kryje míč před Adrianem Mutuem z Rumunska.
Kliknutím obrázek zavřete.Francouz Franck Ribéry (vpravo) vede míč před dotírajícím Razvanem Ratem z Rumunska.
Kliknutím obrázek zavřete.Rumun Daniel Niculae (vlevo) si kryje míč před Williamem Gallasem z Francie.
Kliknutím obrázek zavřete.Brankář Rumunska Bogdan Lobont chytá míč před dotírajícím Nicolasem Anelkou z Francie.