Rozhodčí: Övrebö - Holen, Randen (všichni Nor.).
ŽK: Schweinsteiger - Smolarek, Lewandowski.
Diváci: 30 000.
Německo: Lehmann - Lahm, Mertesacker, Metzelder, Jansen - Fritz (55. Schweinsteiger), Frings, Ballack, Podolski - Klose (90. Kuranyi), Gomez (Hitzlsperger). Trenér: Löw.
Polsko: Boruc - Wasilewski, Žewlakow, Bak, Golaňski (75. Saganowski) - Lobodziňski (65. Piszczek), Lewandowski, Dudka, Krzynówek - Smolarek, Žurawski (46. Roger). Trenér: Beenhakker
Fotbalové Polsko, zmítané rozsáhlou korupční aférou, si přálo zlepšení nálady výhrou na EURO nad velkým rivalem Německem. Trenér Beenhakker byl dokonce polským bulvárem nabádán, aby doslova přinesl utnuté hlavy svých soků. Němci ale překvapení nepřipustili a zvítězili 2:0. Obě branky vstřelil jeden z polských rodáků v kádru kouče Joachima Löwa, útočník Lukas Podolski.

Poláci dokázali, že to myslí s odvetou Německu za porážku 0:1 v zápase na posledním MS vážně, hned v první minutě. Gólman Lehmann nevyboxoval důrazně centrovaný míč, Krzynowek ale napálil míč nad břevno. V páté minutě zahodil kanonýr Klose stoprocentní šanci na druhé straně. Dobrým postavením a přesně načasovaným náběhem přelstil vystavěnou ofsajdovou past, místo zakončení tváří v tvář brankáři Borucovi však zvolil nepřesnou přihrávku na Gomeze.
Ten stejnou situaci zvládl ve 20. minutě daleko lépe. Po kolmici za obranu Polska, která opět včas nesklapla ofsajdovou past, našel v nájezdu na brankáře úplně volného Podolského, na nějž již zívala odkrytá branka. Nejlepší německý střelec v kvalifikaci ale svou trefu příliš neslavil, je totiž polským rodákem, stejně jako jeho parťák z útoku Klose. Blízko vyrovnání byl ve 39. minutě kapitán červeně oděných fotbalistů Zurawski, jeho střela z první jen těsně minula levou tyč.
Z následného rychlého přechodu do útoku měli velkou šanci Němci. Gomez uprostřed vápna vystřelil a pokus se ještě neúspěšně do branky snažil nasměrovat patičkou Klose. Polské části publika notně zatrnulo o chvíli později, kdy po faulu Smolarka vytasil rozhodčí Tom Henning Överbö červenou kartu, než ji ale zdvihl na hlavu, svého omylu si všiml a sáhl do kapsičky pro kartónek ve žluté barvě. Svěřenci kouče Joachima Löwa odešli do šaten s jednogólovým vedením.
V 62. minutě se nepovedla ofsajdová past pro změnu Německu, útočník Smolarek sice nadvakrát dokázal rozvlnit síť, ale zastavil jej praporek pomezního rozhodčího. Naděje Polska alespoň na remízu udržel konečky prstů gólman Boruc v 70. minutě po Ballackově prudké ráně pod břevno. O tři minuty později už to ale o dvě branky bylo. Podolski napálil odražený míč nechytatelnou bombou do šibenice a ani svou druhou trefu v zápase bujaře neslavil.
Zkušený gólman Jens Lehmann si čisté konto zasloužil v 84. minutě, kdy si nadvakrát poradil s nepříjemnou hlavičkou Smolarka. Němci si vítězství 2:0 ve svém prvním zápase na šampionátu pohlídali a do druhého zápasu, zřejmě klíčového pro pořadí na prvních dvou místech skupiny, půjdou stejně jako Chorvaté se třemi body v kapse. Druhé zápasy skupiny B jsou na programu ve čtvrtek.
Kliknutím obrázek zavřete.Německý útočník Mario Gomez se pokouší před brankou Polska dosáhnout na nepřesnou přihrávku parťáka Kloseho.
Kliknutím obrázek zavřete.Německý útočník Podolski v objetí spoluhráčů po své trefě do sítě Polska.
Kliknutím obrázek zavřete.Němec Klose (vlevo) v souboji s Polákem Dudkem.
Kliknutím obrázek zavřete.Kapitán Německa Michael Ballack v hlavičkovém souboji s jedním z polských protihráčů v zápase skupiny B na mistrovství Evropy.