Rozhodčí: Plautscher - Bereuter, Mayr (všichni Rak.).
ŽK: Vonlanthen, H. Yakin, Barnetta, Fernandes - Ferreira, Ribeiro, Meira, Miguel.
Diváci: 39.730.
Švýcarsko: Zuberbühler - Lichtsteiner (83. Grichting), Müller, Senderos, Magnin - Behrami, Inler, Fernandes, Vonlanthen (61. Barnetta) - Derdiyok, H. Yakin (86. Cabanas). Trenér: Kuhn.
Portugalsko: Ricardo - Miguel, Bruno Alves, Pepe, Ferreira (41. Ribeiro) - Meira, Veloso (71. Moutinho), Meireles - Nani, Quaresma, Postiga (74. Almeida). Trenér: Scolari.
Fotbalisté spoluhostitele evropského šampionátu Švýcaři se s turnajem rozloučili výhrou, když v posledním duelu skupiny A porazili Portugalce 2:0. Ti si již předem vybojovali první místo ve skupině. V nedělním duelu se o góly Švýcarů postaral dvěma zásahy Hakan Yakin. V 71. minutě gólem ze hry, v 83. minutě se švýcarský záložník trefil z pokutového kopu.

Kouč Portugalců Luiz Felipe Scolari nechal před utkáním podle odpočívat osm hráčů základní sestavy, mezi nimi také tahouny mužstva Cristiana Ronalda, Simaa, Carvalha a Gomese. Stříbrný tým z posledního domácího evropského šampionátu byl v počátku prvního poločasu aktivnější a jeho hráči více než soupeřovi drželi míč na svých kopačkách. Přesto to byli Švýcaři, kteří mohli jít v 15. minutě zásluhou Behramiho do vedení, jeho střela byla ovšem zblokována.
V 18. minutě o sobě dal vědět obránce španělský obránce Pepe, který se po standardní situaci Naniho dostal k zakončení a švýcarský gólman Zuberbuhler vytěsnil míč až s pomocí břevna. Ve 27. minutě se brankářská jednička Švýcarů vytáhla znovu proti standardce Naniho. Následně ovšem hra ztratila tempo a stala se nezáživnou.

Yakin rozhodl ve druhé půli

Švýcaři do druhého poločasu na svého soupeře hodně vlétli. Inler vyslal na branku Portugalců nepříjemnou střelu, kterou Ricardo musel jen vyrazit. Lichsteiner se následně dopustil chyby, kterou mohl potrestat Nani, ovšem ani tento pokus gólem neskončil.
Po hodině hry se gólově mohl prosadit Barnetta, Portugalci se ovšem ubránili. To se jim ovšem nepovedlo v 70. minutě, kdy byl Ricardo krátký na volej Hakan Yakina, a Švýcaři se dostali do překvapivého vedení 1:0. Spolupořadatelské zemi se podařilo navýšit skóre o dvanáct minut později, kdy se trefil znovu Hakan Yakin, tentokrát vyslal domácí záložník střelu do horního rohu branky ze značky pokutového kopu. Faul Meiry na Barnettu v pokutovém území stál za odpískáním penalty.
Švýcar Hakan Yakin slaví vstřelenou branku do sítě Portugalska.Švýcar Hakan Yakin slaví vstřelenou branku do sítě Portugalska.