PES

11. května 2008 v 13:12 |  Čínský horoskop
charakteristika
Ten, jenž motivuje život svůj i životy druhých.

Charakteristika: důvěryhodný, ušlechtilý, skromný, věrný, důvěřivý, introvertní, moralizující, tvrdohlavý, starostlivý, cynický, odvážný, skromný, loajální a úspěšný.

Rada pro psa: Ke svému životu přistupuj bezstarostně a s humorem. Máš sílu i odvahu se vyrovnat se vším, co ti přijde do cesty.

Pes je věrný, čestný, vzbuzuje důvěru, protože je schopen uchovat tajemství. Dokáže být však také egoistický, excentrický a pěkně tvrdohlavý. Bývá neklidný, vždy ve střehu a nikdy neodpočívá. Bývá pesimista, který od života nic nečeká. Odvážně vystupuje proti jakékoli nespravedlnosti. Je skeptik, ale má schopnost kritiky, smysl pro humor a síla intelektu ho chrání před povrchností.

Pes se nesnaží získat bohatství, ale chudý není. Může být emocionálně chladný a nespolečenský. Na mnoho záležitostí se dívá kriticky, vyniká ostrým a výmluvným jazykem. Ví, za co bojovat a vždy hájí spravedlnost. Co začne, to dokončí a obvykle v soutěži vyhrává. Druzí si Psa velmi váží. Má šlechetnou duši a netouží po kořisti. Ať žije na ulici nebo v blahobytu, obejde se Pes bez materiálního pohodlí.

V citové oblasti bývá tolerantní, věrný a čestný. V průběhu svého života mívá milostné potíže díky své nestálosti a věčnému neklidu. Jinak má smysl pro povinnost, druzí se na něho mohou spolehnout. Nerad se zpovídá a nerad zpovídá druhé.

Tři fáze života Psa probíhají většinou ve znaku nestálosti. Neklidné dětství, nelehké mládí, zralý věk s příchodem skepse, způsobené neúspěchem v práci, stáří, které bude naplněné lítostí nad neuskutečněnými sny. Pes narozený ve dne se vyznačuje větším klidem než ten, který se narodil v noci. Je vždy na stráži s nastraženýma ušima, bude štěkat a neuklidní se do té doby, dokud se narušitel nevzdálí. Takový je psí život.

Jeho přítelem se stává Kůň, se kterým je šťastný a po jehož boku může zachraňovat velké věci, ale ztrácí svoji nezávislost. S Tygrem může prožít velká dobrodružství a společně bojovat proti nespravedlnosti. Se Zajícem může získat klid. Rozumí si také s Krysou, Hadem, Opicí, Psem, Vepřem, Kohoutem a Buvolem. Raději si nevšímá Draka, který je pro něho příliš tvrdý a Ovce, protože nedokáže vydržet její věčné rozmary.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

V jakém jsi znamení?

Beran 8.7% (68)
Býk 7.6% (59)
Blíženec 8.6% (67)
Kozoroh 5.9% (46)
Panna 9.8% (76)
Vodnář 8.5% (66)
Váhy 8% (62)
Štír 10% (78)
Rak 8.1% (63)
Lev 9.5% (74)
Střelec 7.4% (58)
Ryby 8% (62)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama