Duben 2008

Bleskovka č. 18

30. dubna 2008 v 21:33
1) Čau
2) Jak je?
3) Kolik je ti let?
4) Fandíš fotbalu bo hokeji?
5) Co je lepší? Chelsea nebo Arsenal?
6) Kdo je lepší? Petr Čech nebo Tomáš Rosický?
7) Budeš sledovat EURO 2008?
8) Chceš na diplom fotbalistu?
9) A nebo hokejistu?
10) Nebo něco jiného?
11) Jo pls hlasuj Tady pro Terezka
12) Kolikátý to byl hlas?
13) Měj se a zas někdy, pak ti dám vědět na blog :-)

Chanel

30. dubna 2008 v 16:42 Návrháři

Chanel

Gabriela Coco Chanel se narodila v roce 1893, ve věku 6 let ji zemřela matka. Měla velmi smutné dětství a přesto se jí podařil tak velký úspěch. Svůj první obchod otevřela v roce 1912 a stala se také nejlepší návrhářkou v Paříži. V roce 1922 představila prví parfém Chanel, který dodnes je známkou elegance a luxusu. Parfém Chanel No 5 započal novou eru parfumerie a i nyní je znám na celém světě. V roce 1970 představila druhý parfém Chanel No 19 a v roce 1973 (1. ročník udílení cen FiFi) obdržel ocenění za nejlepší vůni. Od roku 1983 byl hlavním návrhářem domu módy Chanel Carl Lagerfeld. V roce 1984 okouzlil parfém s orientálně-květinovou vůni Coco. V roce 1996 Chanel všechny překvapila zcela nová ojedinělá kompozice vůní, která se lišila od dosavadních parfémů, což dokazuje parfém Allure. Za tři roky vznikla parfémová voda Allure pro ženy a mužská verze Allure Homme. Velmi velkého uznání se také dostalo parfémům Coco Mademoiselle z r. 2001 a Chance z roku 2002.

Calvin Klein

30. dubna 2008 v 16:34 Návrháři

Calvin Klein

Jedna z největších a nejvýznamnějších značek světa módy a takzvaně krášlícího průmyslu. Calvin Klein začal první šaty malovat již ve svých pěti letech, aby pak v ranné dospělosti založil vlastní salón vkladem šesti tisíc dollarů, které si vypůjčil. A úspěch se dostavil velmi rychle. Calvin Klein, tehdy označovaný za drzého a namyšleného floutka, začal tvořit šaty neortodoxní, lehké, moderní, slušivé a hlavně pohodlné. To byla facka tehdejšímu světu módy, který se zahleděl sám do sebe a tvořil překomplikované "nenositelné" oblečení. Sám Calvin Klein prohlásil: "Udělám rád džíny, ve kterých se nebudete stydět před anglickou královnou, dejte mi ale pět tisíc dollarů - to je ta správná cena za MOJE džíny!" Ze slova "drzý" se časem stalo "sebevědomý" a Calvin Klein dál šířil slávu a sílu svého imperia, které v současnosti tvoří roční čistý zisk nad deset miliard korun.

Versace

30. dubna 2008 v 16:23 Návrháři

Versace

"Vždycky mě žene dopředu hledání toho co je moderní."
Italka Donatella Versace pokračuej v tradici jednoho z mála zbývajících rodinných módních domů. Značku založil její bratr Gianni (1978). Typickým znakem kolekcí jsou jasné barvy, střihy obepínající tělo a lesklé materiály. Gianni dal ženám svobodu a nenucenost. Nevytvořil pouze módu, ale osobitý styl. V jeho tvorbě se klasika prolíná s moderností a čiší z ní nezřízená sexualita. Oblékal i princeznu Dianu, Madonnu, Liz Hurley, Stinga a spoustu dalších. Jeho sestra následně založila i kosmetickou řadu a Pallazo Versace - hotel s šesti hvězdičkami.

Nina Ricci

30. dubna 2008 v 16:11 Návrháři

Nina Ricci

"Móda má být krásná, ale musí být osobitá."
Italka s obrovským citem pro módu. Ve 20. letech byla dokonalou módní stylistkou a pracovala v několika pařížských modelových domech. Pak si založila svůj vlastní. Věnovala se přehlídkám a byla spíše architektkou modelů. Její syn jí pomáhal s byznysem. Dostala přezdívku "královna mladistvé módy" a obklopila se výhradně mladými nekonvenčními lidmi. Zasloužila se o obohacení stylu "haute couture". Dostala dokonce rytířský řád za vyjímečné zásluhy v zájmu francouzské elegance.

Valentino

30. dubna 2008 v 15:26 Návrháři

Valentino

"Navrhuji romantické věci pro romantické lidi."
Valentino Garavani uvedl na trh (1962) svou první kolekci a rázem vzbudil nadšení. Synonymem značky jsou senzační večerní šaty čistě střižené v klasických ženských liniích s výraznými ozdobami typu volánů a romantických výšivek. Oblíbenou barvou je jasně červená. Jackie Kennedy si Valentina vybrala, aby jí navrhl šaty an svatbu s Onassisem. V průběhu let pak oblékal i princeznu Margaretu. V roce 2002 měla jeho róbu Julia Roberts při udělování Oscarů. Valentino se také může pochlubit titulem rytíř.

Vivienne Westwood

30. dubna 2008 v 15:15 Návrháři

Vivienne Westwood

"Moc je sexy. Mám ráda, když muži a ženy, které oblékám vypadají důležitě."
Kreativní energie, extravagance spojená s intelektem - to je Vivienne. V její tvorbě lze nalézt historické odkazy, techniky a látky. Výsledky jsou nekonvenční a stále okouzlující. Ppoprvé vešla ve známost v 50. letech, kdy spolu s Malcomem McLarenem vymyslela uniformu ve stylu punku. A punk ji ovlivňuje dosud. Kolekce jsou nyní předváděny: dámská v Paříži a pánská-značka MAN - v Miláně. Její módní řada anglománia pravidelně přináší i kusy z jejích dřívějších kolekcí. Úspěšná je i prodejnost jejích značkových parfémů.

Donna Karan

30. dubna 2008 v 15:04 Návrháři

Donna Karan

"Když navrhuji, nikdy nevidím jednu ženu, vždy je to celý vesmír žen."
Svou společnost založila s manželem Stephanem Weisem (1984). První kolekce měla vtip v tom, že ji tvořilo sedm jednoduchých vzájemně kombinovatelných kusů. Elastické "body" se stalo její význačnou obchodní značkou. V roce 1992 uvedla i sérii pánského oblečení. Všechyn modely vycházejí z přirozeného "uvědomění si těla", které už v 80. letech omráčilo Hollywood. Dnes značka vytáří modely pro každý věk včetně dětského oblečení, brýlí a vyrábí také produkty pro domácnost.

Christian Dior

30. dubna 2008 v 13:54 Návrháři

Christian Dior

"Miluju detaily, na nichž stojí dokonalý celek."
Měl zvláštní dar: vztah estetiky a ženské krásy spojil s netradičním obchodním duchem. Taky byl dost pověrčivý. Když na známé pařížské ulici Montaigne před domem číslo 3 našel hvězdu zasazenou v podkově, otevřel si tam později svůj ateliér. Hvězda se tak stala symbolem šperků Dior. V poválečných letech, kdy se šetřilo materiálem, použil Dior nekonečné metry tkanin na dlouhé a bohaté sukně, pláště a šaty. Tato nespoutaná energie světovou módu zcela dostala a novináři vymysleli název vystihující styl "po nás potopa", který se používá dodnes-New Look. Dior vždy zdůrazňoval ženskou siluetu, útlý pas a používal působivé výstřihy. Šperky Dior se dodnes drží na světové špici.

Jean Paul Gaultier

30. dubna 2008 v 12:15 Návrháři

Jean Paul Gaultier

"Mým cílem není lidi zlobit, či šokovat, ale pravda je, že je zlobím a šokuji."
Bývalý enfant a terrible francouzské módy patří k nejvýznamějším návrhářům dneška. Proslavil se oblečením pro Madonnino turné Blonde Ambition (1990) a bombou byl korzet lososové barvy se špičatými košíčky. Dalším z jedinečných projektů byla pařížská výstava Paint Couture, kde představil oblečení vytvořené pouze z chleba! Gaultier představuje geniální spojení smrtelně vážného talentu a pikantního smyslu pro humor.

Gucci

30. dubna 2008 v 12:03 Návrháři

Gucci

Guccio Gucci zaregistroval svou firmu (1921) ve Florencii jako sedlářství. Od koní se léty propracoval k oblékání lidí. Výraznou image dodal značce v polovině devadesátých let návrhář Tom Ford. Dnes je ústředním návrhářem pro muže John Ray a pro ženy Frida Giannini. Ray zaujal dlouhými marockými košilemi zdobenými mincemi a výšivkou a kašmírovými smokingy. Kolekci Flora z dílny Fridy inspirovyli květinové motivy a byl z toho komerční hit roku 2004.

Dolce & Gabanna

27. dubna 2008 v 15:50 Návrháři

Dolce & Gabanna

" Oba jsme kreativní, každý jiným způsobem. Doplňujeme se."
Dolce (krejčovský perfekcionista) a Gabanna (inscenační umělec) vytvořili neotřelou dvojici Italů, kterou uznává celý svět. V jejich kolekci jsou patrná tři témata: "tradiční sicilská dívka", "italská svůdkyně" a "sicilský gangster". Značka byla poprvé prezentována v roce 1985 a stále si drží přední místo ve světové módě. Ctí takové filmové legendy, jako jsou Federico Fellini, Sophia Loren a Luchino Visconti. Kolekce D&G jsou vzrušující a plné emocí - stejně jako jejich autoři.

Giorgio Armanni

27. dubna 2008 v 15:38 Návrháři

Giorgio Armanni

"Mám rád, když žena okouzluje diskrétností. Příli agresivní barva jí dává divoký výraz. O tom, že vešla bychom se měli dozvědět až později, ne hned při jejím vstupu." (G.A.)
Značka Armanni vtrhla na trh v roce 1976. Její "unisexová saka" pro muže i ženy se stala uniformou těch hodně solventních. I Richard Gere ve filmu Americký gigolo střídal obleky z téhle dílny. Firmu nyní reprezentuje šest velkých módních linií, ale produkuje i ložní prádlo, čokolády nebo vlastní hotely.

5. finálový večer

27. dubna 2008 v 15:08 X-Factor
Noc zlomených srdcí
5. finálový večer na téma noc zlomených srdcí se nesl v duchu zamilovaných písní. A jaké byly výkony jednotlivých soutěžících? Shrneme si to. All-X byli opět stejní. I když diváka pobyví jejich vystoupení jsou stále na jedno brdo a porota jim vyčítá zpěv. Za 5 dvanáct byli poprvé chváleni od všech porotců. Ondřej Ruml, Martina Pártlová a Jiří Zonyga předvedli opět své výborné a profesionální nadání. David Gránský se jak se zdá zlepšil a proto Petr Janda hledá mouchy, jako například, že se navážel do Davida kvůli jeho melíru a podobně. Kamča Nývltová byla také skvělá. A přesto, že Anička Ungrová zpívá krásně, porota jí neustále vytýká, že neumí písně procítit. A jak tedy dopadlo Kdo s Koho??? Nejméně hlasů od diváků získala, dle očekávání Anna a také největší favorit sázkových kanceláří All-X. Porota však musela rozhodnout a rozhodla takhle. Petr Janda hlasoval pro své koně All-X. Ondřej Soukup pro Aničku. Takže rozhodovala Gábina Osvaldová. A ta řekla, že ze soutěže odejde Anna Ungrová.

Medové řezy s kávou

27. dubna 2008 v 14:57

Medové řezy s kávou

(Rozpis na 24 kousků)

Potřebujeme:

500g hladké mouky
10 lžic smetany nebo mléka
160g cukru
3 lžíce tekutého medu
2 vejce
70g sádla
4 lžíce jedlé sody
tuk na plech
Na krém potřebujeme:
1 a půl sáčku vanilkového pudinkového prášku
500ml mléka
250g másla
150g cukru moučky
2 žloutky
2 lžíce silné černé kávy

Postup:

1. Mouku prosijte na vál. Za stálého míchání svařte v hrnci smetanu či mléko s cukrem, medem, vejci a sádlem. Když směs začne houstnout, vmíchejte sodu (směs napění) a odstavte z plotýnky. Vychladlou hmotu nalijte do důlku v mouce a vypracujte hladké těsto. Rozdělte je na pět dílů. Každý rozválejte na tenkou obdélníkovou placku, přeložte an vymazaný plech a upečte ve vyhřáté troubě při 180°C dorůžova, asi 6-7 minut.
2. Pudinkový prášek rozmíchejte ve třetině mléka a za stálého míchání vlijte do zbylého vařícího mléka. Po zhoustnutí pudink odstavte, přikryjte pokličkou a nechte vychladnout.
3. Máslo utřete s cukrem a žloutky do pěny. Po částech vmíchejte vychladlý pudink a po kapkách studenou černou kávu. Vše vymíchejte an hladký krém. Vchladlé placky po stranách seřízněte an stejnou velikost (odkrojky nevyhazujte) a potřete je krémem (trochu si dejte stranou).
4. PLacky položte na sebe, zatižte prkýnkem a nechte proležet. Hotový medovník rozkrojte na pruhy, které potřete zbylým krémem a obalte v drobečcích z odříznutých krajů. Nechte vychladnout a poté moučník nakrájejte an řezy.
Doba přípravy: asi 70 minut bez odležení
1 kousek: přibližně 1 062kJ/253 kcal

Ořechový řez

27. dubna 2008 v 14:30

Ořechový řez

(Rozpis je na 24 kousků)

Potřebujeme:

200g tuku na pečení
200g cukru krupice
1 sáček vanilkového cukru
2 vejce
500g hladké mouky
2 lžíce tekutého medu
2 lžíce jedlé sody
2 lžíce mléka
špetka soli
Na ořechovou směs potřebujeme:
300g vlašských ořechů
120g másla
80g cukru krupice
1 sáček vanilkového cukru
3 lžíce tekutého medu
Na krém potřebujeme:
300ml mléka
1 a půl lžíce solamylu
200g másla
100g cukru krupice
2 lžíce citronové šťávy

Postup:

1. Tuk utřete s oběma druhy cukru a vejci do pěny. Přidejte mouku, med, sodu promíchanou v mléce a sůl. Zpracujte těsto, které nechte asi 30 minut odležet v chladu.
2. Vychlazené těsto rozdělte na dva díly a každý rozválejte na plát. Plech vyložte pečícím papírem. Nejdříve upečte jeden díl těsta. Pečte při 180°C, asi 15 minut.
3. Vlašské ořechy, máslo všechen cukr i med dejte na pánev a osmahněte do zlatova. Ještě teplou ořechovou směsí potřete druhou placku těsta, kterou pak taky upečte a nechte vychladnout.
4. Z mléka mouky a solamylu uvařte kaši. Za občasného promíchání nechte vychladnout. Máslo utřete s cukrem. Po částech zašlehejte kaši a ochuťte citronovou šťávou.
5. První placku potřete krémem, na ni položte placku s ořechy a nechte odležet, nejlépe do sruhého dne. Koláč je ze začátku tvrdší, ale odležením zvláční. Řezy zdobte podle chuti - třeba karamelovými ozdobami.
Doba přípravy: Asi 60 minut bez odležení.
1 kousek: přibližně 1 637kJ/390kcal

!!!!! MŇAM MŇAM MŇAM !!!!!bleskovka č. 17

24. dubna 2008 v 18:08
1) Ahoooj
2) Jak se vede?
3) Vím, že je to asi otravné, ale plsssss hlasuj pro mě
4) Jestli chceš napiš a budu pro tebe hlasovat kde budeš chtít.
5) Tak prosííím hlasuj TADY pro Terezka
6) Kolikátej byl tohle hlas?
7) Tak se měj a zas se někdy stav
8) A hlasuj v anketě... =)
9) Pá pak Ti dám vědět :-)

Prosíííím mooooc

22. dubna 2008 v 19:26
Mooocinky mooooc Vás všechny prosim, abyste pro mého miláčka Barču hlasovali v soutěži o nej mazlíčka.
Fakt Vám moc děkuju a kdybyste potřebovali bude pro Vás taky kdekoliv hlasovat.
Tak teda prosíííííííííím hlasujte TADY Pro Barču.

Prosííím

20. dubna 2008 v 20:09
moooooooc Vás prosíím, jestli jste tam ještě nehlasovali, tak tam hlasujte teď pro Terezku!!!!!!!!!
moc díky